2293141p

Dia NOVA 108g

Tradiční receptura od tradičního výrobce nakládacího přípravku NOVA. Obsahuje sůl, umělé sladidlo a směs koření s koprem. S pomocí přípravku připravíme nálev znojemského typu k nakládání okurek, zeleniny a hub. Neobsahuje žádné konzervační přísady proto je nutno uzavřené lahve sterilovat. Návod je na každém obalu.

 
 
18,00Kč* Není skladem
*cena se může v jednotlivých lékárnách lišit
 
Kód výrobku:

2293141

Dodavatel:

BENKOR s.r.o.

Složení:

jedlá sůl (83,9%), HOŘČIČNÉ SEMENO bílé, kopr sušený, koriandr, pepř černý, tymián, náhradní sladidlo sacharin, bobkový list, nové koření, hřebíček.

Způsob přípravy:

Návod na použití: Do 3 litrů vody se vsype obsah sáčku a povaří asi 15-20 min. Ke konci varu přidáme 1 litr 8% octa a nálev případně přecedíme. Ponecháním koření v nálevu se stane výrobek pikantnější. Oprané okurky nebo jiná zelenina se narovná do lahví a zalije se připraveným horkým nálevemtak, aby všechny plody byly pod hladinou. Sklenice se dobře uzavře a sterilujepodle velikosti sklenice po dobu 25-30 min. při teplotě 85-90°C. Po uplynutí sterilační doby se výrobek nechá vychladnout. Hotový výrobek je vhodný spotřebě po 2-3 týdnech. Obsach sáčku postačí k přípravě sladkokyselého kořeněného nálevu pro 10 zavařovaček po 1 litru nebo dvě sklenice s obsahem 5 litrů. Zvlhnutí nebo ztvrdnutí obsahu sáčku není nijak na újmu jakosti nálevu a minimální trvanlivosti výrobku.