3147700p

Cereální kaše Nomina lahodná 300g bez lepku

Quinoa
Je prastarou kulturní plodinou a řadíme ji mezi pseudoobiloviny (je podobná např. amarantu). Pro svou výživovou hodnotu bývá označována jako superpotravina. Ceněn je vysoký obsah bílkovin (vyžší než u jiných obilovin) se zastoupením všech esenciálních aminokyselin. Je také bohatým zdrojem hořčíku, vápníku, železa a zinku, vitamínu B2, kvalitních mastných kyselin a vlákniny. Má lahodnou chuť, je snadno stravitelná a přirozeně bezlepková.

Čirok
Tato přirozeně bezlepková plodina je zdrojem bílkovin, vlákniny, řady důležitých minerálů a vitamínů (B). Pro svůj obsah fytonutrientů jsou zkoumány jeho antioxidační a protizánětlivé účinky a jeho potenciál snižovat riziko vzniku nádorových či kardiovaskulárních onemocnění.

Celozrnná rýže
Díky zpracovaným obalovým vrstvám zrna obsahuje v porovnání s loupanou bílou rýží mnohem více vitamínů skupiny B, více cenných minerálních látek (železo, hořčík a fosfor) a samozřejmě vlákninu.

Lněná vláknina
Je moučka z odtučněných semínek lnu. Kromě optimálního poměru rozpustné a nerozpustné vlákniny je ceněna také pro svůj obsah nenasycených mastných kyselin, rostlinných bílkovin, vitamínů a minerálních látek.

 
 
50,00Kč* Skladem
*cena se může v jednotlivých lékárnách lišit
 
Kód výrobku:

3147700

Dodavatel:

NOMINAL CZ OBCHODNÍ s.r.o.

Složení:

celozrnná rýže, čirok, červená quinoa, lněná vláknina

Způsob přípravy:

Návod k přípravě: Do teplého mléka či vody vmícháme cereální kaši Nomina, až docílíme požadovanou hustotu. Necháme 2 - 3 minuty odstát.

Nutriční hodnoty:

Výživové hodnoty (na 100g)
Energie 1610kJ/385kcal
Bílkoviny 12g
Sacharidy 78g
z toho cukry 0,5g
Tuky 2,1g
NMK 0,5g
Vláknina 3,2g
Sodík Max. 0,003g